Yönetici

Yönetici
DÖN BAK KENDİNE!
14/07/2017

Pisikonet

23 Mart, 16:05 ·

DÖN BAK KENDİNE!


Sevgili insan; ne doğanın bir derdi var seni mutlu etmek için, ne dünyanın bir derdi var seni mutlu etmek için, ne zamanın ve ne de yaşamın öyle bir derdi var.
Dünyada her şey seni mutlu etmek için adeta bağırırken, geceleri yıldızlar ışığını mutlu ol diye uzatırken bir sihirli sopa gibi, günler renkleri cebinden çıkarıp sana sunarken mutlu ol diye. Senin tercihin ne?

Acı mı? Ve yaşam bize yaradan mühendisliğinde her şeyi en ince ayrıntısına kadar vermişken,... bir gün sorulmayacağını mı sandın ‘’ Mutsuzluk ve acıyı nasıl ürettin ‘’Diye? Yoksa acıyı yaşam mı sundu sandın, bilmelisin ki acıyı sen üretmişsin, sevgili insan.

Yaşamın seni mutlu etmek gibi ya da etmemek gibi bir derdi yok, bir gayesi de yok. Yaşam sana denizi sunmuş dalga dalga, içinde envai çeşit canlıyla. Yaşam sana güneşi sunmuş, her sabah yaşama çağıran ışıklarıyla. Yaşam sana rüzgarı, dağı, taşı, çimeni, envai çeşit canlıyı sunmuş yararlanman için. Yaşam sana el, ayak, atan kalp, ruh, duygu, beden sunmuş mutlu ol diye. Yaşam sana akıl sunmuş kullan diye, aşk sunmuş sev diye, vicdan sunmuş huzur bul diye. Yaşam senin mutlu olman için en ince hesapları yapmış aslında.

Sevgili insan; Sen tüm güzellikleri görme, görmek isteme, fark etme, üstüne üstelik birde acı üret, otur başında ağla. Suçlu mu ararsın dön bak kendine, dön bak ve sor ‘’Neden mutsuzuz biz insanoğlu olarak’’ Diye.

Bak kendine bir, mutluyken yaratana sığınıp, mutsuzken isyan etmek ne kolay bir iş, ne kolay bir kaçış. Sen, seni mutlu edecek şeyleri tersine çevir, tatlılıkları acıya çevir, sonrada otur başında ağla, ne kolay bir iş, ne kolay bir kaçış.

Sormazlar mı ‘’Aklın nerede .‘’ Diye. Sormazlar mı ‘’Sana bahşedilen o muhteşem göz nerede.’’ Diye? Sormazlar mı insana ‘’Ölüm kusan silahları, topluca öldüren gazları, hasta eden yiyecekleri, ruhsal dengeyi bozan yaşam tarzını, sevgiyi unutup, öfkeye, kine aşık olmayı, kim öğretti’’? Diye.

Sen ruhunu şeytana teslim et, sonrada otur ağla, ,ne kolay bir kaçış, ne kolay bir iş.


Mirza TAZEGÜL
Pisikonet.

 

 Paylaş | | Yorum Yaz
105 kez okundu. Yazarlar

Yazarın diğer yazıları

Arkadaş sen yenemezsin - 20/09/2011
Başlarım sizin... - 15/07/2011
Fenerbahçe Cumhuriyeti’nde darbe - 12/07/2011
Ahmet Altan'dan zehir zemberek savunma - 11/06/2011
 Devamı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Üyelik Girişi
GÜMÜŞ DÜĞME TUHAFİYE
GİF ANİMASYONLAR
Sık Kullanılan

LİNKLER

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam9
Toplam Ziyaret83000